• Biol. Sibel Cendere (MSc)

Aromaterapi Hakkında Referans Bir Kitap: “Topraktan Nefese Aromaterapi”


Aromaterapist, Tıp Tarihi Araştırmacısı Rvt. Rana Babaç Çelebi (Phd.C)’nin “Topraktan Nefese Aromaterapi” kitabı e-kitap olarak Google Books’ta yayınlandı.


Her geçen gün artan ilgiye paralel olarak sağlık sektörünün de yeniden dikkatini çekmeye başlayan tıbbi ve aromatik bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen özlerle tedavi, özellikle son 10 yılda giderek daha fazla bilimsel araştırmaya konu oluyor.


Bu araştırmalar sayesinde; bir yandan nesilden nesile aktarılarak bugüne ulaşan geleneksel bilgi anlaşılmaya başlanıyor, bir diğer yandan da sahip olduğumuz doğal hazinelerin yeni kullanım alanları ortaya çıkıyor.


"Mezopotamya'dan Çin’e, Hipokrattan, Galen’e ve İbni Sina’ya; daha nicelerinin hastaları iyileştirmede kullandıkları bitki ve bitki özlerinin tarihi, modern tıp tarihinin 200 yıllık geçmişi ile kıyaslandığında son derece derin, zengin ve bilimsel yöntemlerle noterize edilmeyi bekleyen kıymetli bilgilerle dolu” şeklinde konuşan Çelebi; her projesiyle, geleneksel bilgiyi - bilimsel araştırmaların da ışığında, hak ettiği itibarı kazandırarak - yaşatmak ve kullanılabilir hale getirmek için çalıştığını ifade ediyor.


Aromaterapi hakkında oldukça kapsamlı hazırlanmış bu Türkçe eğitim kitabınının %20’sine Google üzerinden ücretsiz erişim sağlanabiliyor. 


“Topraktan Nefese Aromaterapi", Aromaterapi & Company’nin önümüzdeki dönemde çıkartacağı Natura Medica (Doğa Tedavi Eder) serisi kitapların da ilki olma özelliği taşıyor."Topraktan Nefese Aromaterapi"

Yazar: Rana Babaç Çelebi

Sayfa: 130

Cihazlar: Web, iPad, Tablet

Aromaterapi&Co Natura Medica Serisi

Google Books:  https://bit.ly/2vMweZ6

natura medica
Türkiye'nin İlk Tıbbi & Aromatik Bitkiler Kütüphanesi
© 2020 Bütün hakları saklıdır.
Yönetim Yeri:
Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No:21 
4.Levent Sanayi Kağıthane İstanbul 
Atelier Aromaterapi.png